Connect with us

Kosovë

Shoqata e Prokurorëve pas uljes së pagave: Do ta ndjekim penalisht Qeverinë

Published

on

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës ka kërkuar anulimin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për përgjysmimin e pagave të prokurorëve. Të enjten, në një njoftim për media, kjo shoqatë ka bërë të ditur se e mbështet vendimin e Këshillit Prokurorial të Kosovës, për reduktim të punëve në sistemin prokurorial. “Kjo shoqatë përkrah vendimin e Këshillit […]

The post Shoqata e Prokurorëve pas uljes së pagave: Do ta ndjekim penalisht Qeverinë appeared first on Periskopi.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Kosovë

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Kamberi: Natë e ditë jemi pro bashkimit

Published

on

Shqiptarët në Luginën e Preshevës janë pro autonomisë politiko-territoriale mes Kosovës dhe Serbisë. Shaip Kamberi, tha se bashkimi i territoreve të dy vendeve nuk është një ide që ka lindur aty për aty, por ajo është kërkuar nga shqiptarët ditë e natë. “Shkëmbimi i territoreve nuk ishte një ide që ka lindur aty për aty. […]

The post Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Kamberi: Natë e ditë jemi pro bashkimit appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Kosovë

Molliqaj për Kurtin dhe Ramën: Si u tërhoqën për bashkimin kombëtar

Published

on

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Dardan Molliqaj ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe kreun e qeverisë shqiptare, Edi Rama në lidhje me deklaratat e tyre për bashkim kombëtar. Në Euronews Albania, Molliqaj u shpreh se Kurti erdhi në pushtet nën petkun e atdhetarizmit dhe ndjenjës së bashkimit. Por sipas tij, pasi mori qeverinë, […]

The post Molliqaj për Kurtin dhe Ramën: Si u tërhoqën për bashkimin kombëtar appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Kosovë

Shpërthim rekord i gripit të shpendëve, ngordhin 50 milionë zogj në SHBA

Published

on

Mbi 50 milionë zogj kanë ngordhur pas një shpërthimi rekord të gripit të shpendëve në Shtetet e Bashkuara, sipas Departamentit të Bujqësisë (USDA). Totali i 50.54 milionë zogjve të këtij viti, duke përfshirë pulat dhe gjelat, ka tejkaluar nivelin më të lartë të 2015-ës. Ndërsa rreziku për njerëzit është i ulët, autoritetet kanë paralajmëruar se […]

The post Shpërthim rekord i gripit të shpendëve, ngordhin 50 milionë zogj në SHBA appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Më të lexuarat e javës

Shares