Connect with us

Futboll

Periskopi

Published

on

Sot me fillim nga ora 17:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Portugalisë dhe Ganës, dule ky në kuadër të ndeshjes së parë për të dyja skuadrat në këtë Botëror.

Portugalia futet me të gjithë ‘armatimin’ e saj që ka në disopozicion, me Ronaldon që do të jetë kapiten i tyre, shkruan Periskopi.

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet zytrare të të dyja skuadrave:

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Futboll

Ankohet Ronaldo për golin që nuk i’u numërua atij: Unë e preka me fije floku

Published

on

Tashmë është publikuar një pamje ku ylli portugez Cristiano Ronaldo ankohet te goli që s’iu numërua. Zhvillohej minuta e 64-të, ku Bruno Fernandes harkoi për Ronaldon, ku të gjithë menduan se ky i fundit shënoi, por pastaj FIFA ia numëroi golin yllit të Manchester Unitedit. Pas kësaj, Fernandes shënoi edhe një herë tjetër nga pika […]

The post Ankohet Ronaldo për golin që nuk i’u numërua atij: Unë e preka me fije floku appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Futboll

Këto Kombëtare e kanë siguruar kalimin në 1/8 e finales në Kupën e Botës

Published

on

Këtë të hënë u zhvilluan katër ndeshjet e fundit të fazës së dytë të grupeve në Kupën e Botës “Katar 2022”. Gana, Brazili dhe Portugalia ishin kombëtaret që sot regjistruan fitore në ndeshjet e tyre përkatëse. Me fitoret e arritura, brazilianët dhe portugezët siguruan kalimin për në 1/8 e finales. Përveç tyre, më herët kalimin […]

The post Këto Kombëtare e kanë siguruar kalimin në 1/8 e finales në Kupën e Botës appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Futboll

Juventusi mbetet pa askënd, e gjithë kryesia largohet nga klubi

Published

on

Bordi i Juventusit ka vendosur të japë dorëheqjen, duke përfshirë presidentin Andrea Agnelli dhe nënpresidentin Pavel Nedved. Është fundi i epokës së Andrea Agnellit si president i Juventusit, raporton Fabrizio Romano. Bordi i ri dhe struktura e re e klubit do të vendoset në muajt e ardhshëm. Juventus board have decided to resign, including president […]

The post Juventusi mbetet pa askënd, e gjithë kryesia largohet nga klubi appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Më të lexuarat e javës

Shares