Connect with us

Futboll

Periskopi

Published

on

Zvicra e ka fituar ndeshjen e parë në Botërorin e Katarit ndaj Kamerunit me rezultatin 1:0.

Xherdan Shaqiri ishte njëriu që projektoi golin e Kombëtares së tij e që embolo e realizoi në gol, shkruan Periskopi.

Pas kësaj fitore, Shaqiri tha se mund të fitonin edhe më thellë pasi kishin mjaft rast të mira për gol.

“Duam të nisnim mirë. Por duhet thënë se të dyja skuadrat nuk e nisëm mirë. Pjesa e dytë ishte shumë më e mirë: krijuam më shumë raste dhe arritëm të bënim 1-0. Në fund mund të ishte 2-0 ose 3-0 nëse do të kishim luajtur më mirë shanset tona. Në fund, ajo që ka shumë rëndësi është se ne arritëm të fitonim ndeshjen e parë. Detyra e parë është kryer, por tani duhet të përmirësohemi ndjeshëm”, tha Shaqiri SRF.ch.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Futboll

Ankohet Ronaldo për golin që nuk i’u numërua atij: Unë e preka me fije floku

Published

on

Tashmë është publikuar një pamje ku ylli portugez Cristiano Ronaldo ankohet te goli që s’iu numërua. Zhvillohej minuta e 64-të, ku Bruno Fernandes harkoi për Ronaldon, ku të gjithë menduan se ky i fundit shënoi, por pastaj FIFA ia numëroi golin yllit të Manchester Unitedit. Pas kësaj, Fernandes shënoi edhe një herë tjetër nga pika […]

The post Ankohet Ronaldo për golin që nuk i’u numërua atij: Unë e preka me fije floku appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Futboll

Këto Kombëtare e kanë siguruar kalimin në 1/8 e finales në Kupën e Botës

Published

on

Këtë të hënë u zhvilluan katër ndeshjet e fundit të fazës së dytë të grupeve në Kupën e Botës “Katar 2022”. Gana, Brazili dhe Portugalia ishin kombëtaret që sot regjistruan fitore në ndeshjet e tyre përkatëse. Me fitoret e arritura, brazilianët dhe portugezët siguruan kalimin për në 1/8 e finales. Përveç tyre, më herët kalimin […]

The post Këto Kombëtare e kanë siguruar kalimin në 1/8 e finales në Kupën e Botës appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Futboll

Juventusi mbetet pa askënd, e gjithë kryesia largohet nga klubi

Published

on

Bordi i Juventusit ka vendosur të japë dorëheqjen, duke përfshirë presidentin Andrea Agnelli dhe nënpresidentin Pavel Nedved. Është fundi i epokës së Andrea Agnellit si president i Juventusit, raporton Fabrizio Romano. Bordi i ri dhe struktura e re e klubit do të vendoset në muajt e ardhshëm. Juventus board have decided to resign, including president […]

The post Juventusi mbetet pa askënd, e gjithë kryesia largohet nga klubi appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Më të lexuarat e javës

Shares