Connect with us

Mjekësi Popullore

Hetem Ramadani: Këto janë ushqimet që shërojnë kancerin!

Published

on

Hetem Ramadani i cili befasoi me thëniet e tij se sëmundjet mund të shërohen pa ilaçe, duke treguar se sëmundja e kancerit mund të shërohet edhe me ushqim nëse e gjeni në faza të hershme të saj.

“Sëmundjet e njeriut janë bërë pazari i industrisë farmaceutike. Nuk jam kundër farmacisë por kam këtë teori bindëse të vërtetuar shkencërisht. Vaksinat janë burim i shumë sëmundjeve kancerogjene. Trupi nuk ka nevojë për viruse të reja që merren nga ilaçet. Kanceri shërohet, kanceri fillon kur mjeku të thotë “ke kancer”, tregoi Ramadani.

Ai rrëfen se gjendja natyrore e njerëzve është të jenë të shëndetshëm dhe për ta ruajtur mjafton harmonia me produktet natyrore inteligjente.

Ja si mund ta shëroni.

Mjekësi Popullore

Kjo është pija fantastike për humbje peshe dhe largimin e toksinave nga trupi

Published

on

By

Nëse doni që të keni një bel për merak, pa dhjam të tepërt, si dhe ta ulni ndjeshëm nivelin e kolesterolit në gjak, atëherë duhet ta konsumoni këtë pije.

Pë rbë rë sit: – 1 kg limona – 1,5 litra ujë – 3 tufa majdanoz – Pak sodë të bukës

Pë rgaditja: Lani mirë limonët duke i fërkuar me sodë të bukës, më pas vazhdoni duke i zhytur ata në ujë të ftohtë, duke i lënë rreth gjysmë ore më pas. Më pas, vloni 1,5 litra ujë dhe lëreni atë ujë të ftohet. Grijeni limonin dhe majdanozin dhe qitni ata në ujin e ftohtë. Lëreni këtë përzierje në frigorifer për 24 orë. Më pas bluani ata përbërës dhe futni sërish në frigorifer. Konsumoni 100 ml të kësaj përzierjeje çdo ditë.

Continue Reading

Mjekësi Popullore

Arsyeja se pse ky popull nga Japonia ka jetëgjatësinë më të madhe në vend

Published

on

By

Një filxhan çaj jeshil në ditë, mund të jetë kure efikase në trajtimin dhe parandalimin e alergjive ndaj ushqimeve, shkruan Dailymail, transmeton Express

Shkencëtarët kanë gjetur se në çajin e gjelbër gjendet një sasi e lartë e antioksidantëve, që i forcojnë mekanizmat kundër alergjive të ushqimeve. Më shumë se 40% e çajit të gjelbër përbëhet nga bakteria Flavonifractor plautiit. Kjo baktere sipas shkencëtarëve mund të inhibojë veprimin e inflamacionit, ndihmon në uljen e tensionit të gjakut dhe në rregullimin e peshës.

Ky studim është kryer nga shkencëtarët e universitetit Shinshu në Nagano, një regjion i Japonisë, I cili prodhon produkte vendore natyrale, duke përfshirë edhe çajin e gjelbër. Besohet se ky vend për këtë arsye ka jetëgjatësinë më të madhe në Japoni, popullsia e tij ka më së pakti sëmundje dhe shërbimet shëndetësore nuk janë dhe shumë të nevojshme.

Sipas studimit të publikuar në revistën shkencore Frontiers in Imunology, çaji i gjelbër përpos benefiteve të tjera, ka ndikim edhe në luftimin e alergjive ndaj ushqimit dhe pijeve.

Continue Reading

Mjekësi Popullore

Vaji i xhenxhefilit heq stresin, shëron të gjitha simptomat e viruseve dhe të ftohjeve!

Published

on

By

Në vazhdim mësoni si në mënyrë natyrale t’i mposhtni virusin dhe ftohjet

Xhenxhefili ka cilësi të pabesueshme shëruese dhe është testuar për shumë probleme shëndetësore.

 

Nga ai mund të bëni edhe vaj në kombinim me vajin e ulliri, shëron simptomat e ftohjeve dhe viruseve.

Veç kësaj, është i shkëlqyeshëm për masazh të turpit, posaçërisht për relaksim pas periudhës stresuese.

Përgatitja:

▪ Grini xhenxhefilin bashkë me lëvore dhe mbusheni një filxhan prej 2,4 dl.
▪ Në një enë rezistuese ndaj zjarrit qiteni një filxhan e gjysmë vaj ulliri dhe shtoni xhenxhefilin.
▪ Piqeni në furrë dy orë në 70 gradë Celsius.
▪ Në kulluese vendosni një fashë dhe kullojeni vajin.
▪ Fashën me duar shtrydheni në mënyrë që të kulloni sa më shumë nga ajo.
▪ Qiteni në kavanoz dhe shënoni datën kur e keni përgatitur.
▪ Zakonisht mund ta përdorni rreth gjashtë muaj.
▪ Ruajeni në vend të errët dhe të ftohtë.

Përdorimi:

Shtoni vajin në ujë të nxehtë, kokën mbulojeni me peshqir dhe thitheni me hundë ajrin. /

Continue Reading

Më të lexuarat e javës

Shares