Connect with us

Futboll

E jashtëzakonshme, 16 lojtarë të Barcelonës do të luajnë në Kupën e Botës në Katar

Published

on

Kampionati Botëror fillon me datë 20 nëntor dhe do të zhvillohet deri me 18 dhjetor. Një statistikë shumë interesante është ajo se në Kupën e Botës Katar 2022 do të jenë 16 lojtarë të Barcelonës, diçka që pothuajse nuk është parë asnjëherë, shkruan GazetaBlic Sport. Ky domosdoshmërisht është edhe një rekord i klubit katalunas, edhe pse […]

The post E jashtëzakonshme, 16 lojtarë të Barcelonës do të luajnë në Kupën e Botës në Katar appeared first on Periskopi.

Futboll

Celina huazohet te klubi i njohur anglez

Published

on

Stoke City ka njoftuar transferimin e Bersant Celinës në një huazim gjashtë mujor nga skuadra franceze Dijon. 26-vjeçari kosovar bëhet nënshkrimi i dytë i klubit anglez në afatin kalimtar të janarit, pasi ai kthehet në futbollin anglez pas periudhave me Manchester City, Swansea dhe Ipswich më herët në karrierën e tij. Celina e kishte kaluar […]

The post Celina huazohet te klubi i njohur anglez appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Futboll

Aksion i mrekullueshëm, Atletico kalon në epërsi ndaj Realit

Published

on

Atletico Madrid ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Real Madridit. Ishte Morata i cili realizoi në minutën e 19-të të ndeshjes, pas një aksioni fantastik të ndërtuar nga skuadra e Simeones.    

The post Aksion i mrekullueshëm, Atletico kalon në epërsi ndaj Realit appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Futboll

Al-Nassr eliminohet nga Superkupa, Ronaldo nuk lë gjurmë

Published

on

Al-Nassr është eliminuar në gjysmëfinale të Superkupës së Arabisë Saudite. Ekipi ku luan edhe Cristiano Ronaldo u mund me rezultat 3:1 nga Al-Ittihad. Romarinho dhe Hamdallah shënuan për Al-Ittihad në pjesën e parë. Epërsia u ngushtua nga Talisca, por në fund të ndeshjes Shanqeeti realizoi për epilogun e këtij takimi. Cristiano Ronaldo luajti nga minuta […]

The post Al-Nassr eliminohet nga Superkupa, Ronaldo nuk lë gjurmë appeared first on Periskopi.

Continue Reading

Më të lexuarat e javës

Shares